Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 19

Październik w świetlicy

Pomimo pandemii w świetlicy nie brakowało różnorodnych aktywności. Aby wzmacniać odporność przed nadchodzącą zimą uczniowie spędzali dużo czasu na placu zabaw i boisku szkolnym. Chłopcy z chęcią grali w piłkę nożną, a dziewczynki wykonywały ćwiczenia zręcznościowe na przyrządach do ćwiczeń.

W tym roku można było podziwiać prawdziwą „Złotą Polską Jesień”. Na drzewach liście mieniły się w słońcu kolorami. Z liści, które spadły - dziewczynki robiły bukiety. Z darów jesieni powstawały przeróżne kompozycje, a nawet portrety. Nasi świetliczanie mają bujną wyobraźnię, co było widać po ciekawych wytworach ze wszystkiego, co udało się znaleźć wokół boiska szkolnego.

Chętne osoby uczyły się grać w gumę. Okazuje się, że zabawy naszych mam i babć, wcale nie są takie łatwe dla współczesnych dzieci... Jak skoordynować ciało podczas podskoku i jednoczesnej zmianie nóg w powietrzu? A do tego trzeba jeszcze trafić stopą na gumę do gry...

Podczas przebywania w salach świetliczanie wykonywali prace plastyczne związane z darami jesieni. Powstały „słoiki pełne przetworów”, „parki z kolorowymi drzewami”. Prace z ptakami, które można podziwiać jesienią. Uczniowie grali w gry planszowe, szachy, warcaby. Niezmiennie klocki cieszyły się dużą popularnością w zabawach architektonicznych.

Zabawy ruchowe wybierane chętnie przez dzieci to: „Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy...”, „Głowa, ramiona,.....” Zabawy z chustą Klanza.

Każdego dnia przeprowadzane były dyskusje na nurtujące uczniów pytania, sprawy. Okazuje się, że każdy ma swoje ciekawe spostrzeżenia, doświadczenia. Świetliczanie uczyli się nie tylko mówić, ale przede wszystkim słuchać swoich kolegów i koleżanek oraz szanować zdanie innych.

Z języka niemieckiego chętni świetliczanie nauczyli się już liczyć do 20-stu. Potrafią nazwać podstawowe przedmioty, które ich otaczają, nazwać kolory i wielkości.

Wychowawcy świetlicy

październik w świetlicy

Utworzono dnia 25.11.2020, 19:51

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

 

 

 

 

ERASMUS+