Październik w świetlicy

Z życia świetlicy... październik

Piękny jesienny miesiąc październik już za nami. Za nami również wiele działań w świetlicy...

Każdy wychowawca inspirował świetliczan do aktywności w wielu dziedzinach życia.

Pani Marta czytała nam wiersze o tematyce jesiennej, fraszki o szkole,  nauczyła nas piosenki „Jesień niedźwiedzia”. Uczyła nas również  tańczyć TANGO. Zainspirowała nas do układania puzzli w parach czy trójkach i oczywiście nadal prowadziła próby z klasą 2 b do przedstawienia pt. „Dzieci Pana Bałagana”.  Wprowadzała zasady świetlicowe, sygnały na które wszyscy potrafimy już ładnie i szybko reagować.

Pani Małgosia uczyła nas pięknego śpiewu. Pod Jej kierunkiem uczyliśmy się piosenki patriotycznej „Biały ptak”, uczyliśmy się recytować wiersze zwracając uwagę na dykcję. Chętne osoby nadal przynosiły fotografie swoich pupili. Stworzyliśmy w ten sposób dwa plakaty z naszymi kochanymi zwierzakami, które mogą podziwiać nasi koledzy i koleżanki ze świetlicy. Pod kierunkiem Pani Małgosi Wiktoria z klasy 3 C wzięła udział w ogólnopolskim konkursie. Wykonała na konkurs pracę przestrzenną „Jesienne drzewo”.

Pani Asia inspirowała nas do działań plastycznych. Pokazała nam jak zrobić drzewo z kawałków krepy, zrobiła z nami serca z liści, wyklejaliśmy też ćwicząc paluszki wydzierankę z kolorowego papieru.

Pani Iwona nauczyła nas jak zrobić wiewiórkę techniką Iris folding, a także jak zrobić pracę farbując bibułą, wyklejaliśmy też plastelinowe jeże. Pod opieką Pani Iwony zostały wykonane prace, które wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Jesień w oczach dziecka”.

Pani  Asia z Panią Iwoną stworzyły galerię świetlicy, na której umieszczają nasze prace.

29 października odbył się świetlicowy konkurs recytatorski „Zdrówko” , podczas którego recytowane były wiersze o tematyce zdrowotnej, promującej zdrowy styl życia, właściwe odżywianie. Były występy solowe oraz zespołowe. Wielu młodych artystów pokazało swój talent sceniczny. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali w nagrodę „srebrne berło”, dyplomy za udział oraz słodki poczęstunek.

Pan Hubert przeprowadzał z nami quizy geograficzne i wiedzy ogólnej. 21 października zabrał świetliczan w świat podróży do Meksyku. Poza piękną prezentacją multimedialną ze zdjęciami mogliśmy też spróbować i poznać smak hiszpańskich nachosów  i guacamole.

Z Panią Kasią uczyliśmy się rymowanek i piosenek. Pod kierunkiem Pani Kasi uczymy się również  układać zabawki, gry i książki po skończonej zabawie.

W październiku kontynuowaliśmy naukę języka niemieckiego na wesoło. Pani Iwona nauczyła nas rymowanki o kolorach, wykonaliśmy gazetkę ścienną z nazwami kolorów odciskając nasze dłonie pomalowane farbami. Słuchaliśmy piosenek oraz bawiliśmy się w zabawy ruchowe z wykorzystaniem poleceń w j. niemieckim.

Poza tym wszyscy wychowawcy spędzali z nami podczas ładnej pogody czas na placu zabaw oraz zachęcali nas do aktywności fizycznej. W grupach przeprowadzaliśmy każdego dnia dyskusje
na nurtujące nas problemy. Pod koniec października mówiliśmy o naszych bliskich, którzy od nas odeszli. Obejrzeliśmy wspólnie film „Coco”.

Wychowawcy świetlicy

Październik w świetlicy