Wystawa prac plastycznych

Utworzono dnia 07.04.2019

W kwietniu uczniowie klas trzecich zakończyli projekt edukacyjny pod hasłem "Ptaki naszych pól, łąk, lasów i ogrodów". Finałem była wystawa prac plastycznych pod tym samym tytułem. Inspiracją był obchodzony 21 marca Międzynarodowy Dzień Wróbla. Od 2004 roku wróbel jest objęty ochroną gatunkową. Pamiętajmy - chroniąc najmniejszych - chronisz całą przyrodę!

działania w ramach projektu:

w ramach Szkoły Dobrych Manier - hasłem miesiąca było "Witamy Wiosnę - dbamy o przyrodę",

przeprowadziliśmy wywiad ze strażnikami miejskimi z eko patrolu,

uczniowie spotkali się z przedstawicielem Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody "Salamandra",

zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy Szkolny Konkurs Literacki oraz wystawę prac plastycznych

pod hasłem "Ptaki naszych pól, lasów, łąk i ogrodów",

w ramach Światowego Dnia Poezji uczniowie klas trzecich zadawali

młodszym kolegom i koleżankom zagadki o wiośnie,

obejrzeliśmy film (3D) o ochronie przyrody

Anna Matuszewska, Julita Modlibowska

SP 19 - Co nas wyróżnia? jesteśmy otwarci na działania ekologiczne, uczymy uczniów szacunku do przyrody, współpracujemy z eko patrolem straży miejskiej, treści ekologiczne wplatamy w codzienną edukację i wychowanie, uczymy dbałości o zieleń na terenie szkoły - znamy zasady korzystania ze szkolnego placu zabaw, nawiązaliśmy współpracę z Poznańskim Stowarzyszeniem "Pangea", które realizuje swoje zadania w oparciu, między innymi o działania Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania, segregujemy śmieci, zbieramy makulaturę oraz plastikowe nakrętki, włączamy się do zbiórki orzechów i żołędzi dla zwierząt z poznańskiego ZOO.

Jeżeli ekologia jest dla Państwa ważna - nasza szkoła jest miejscem dla Państwa dzieci!

Ptaki naszych pól, łąk, lasów i ogrodów

Utworzono dnia 07.04.2019, 13:31

Czerwiec 2019