Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 19

Wrzesień w świetlicy

Utworzono dnia 10.10.2018

Minął już pierwszy miesiąc nauki w naszej szkole, a tym samym pobytu dzieci z klas I-III w świetlicy.

We wrześniu powitaliśmy przede wszystkim nowych uczniów, którzy rozpoczęli naukę w pierwszej klasie. W związku z tym poświęciliśmy czas na wzajemne poznanie się. Sprzyjały temu zabawy i gry integracyjne. Abyśmy wszyscy czuli się dobrze i bezpiecznie w świetlicy i w szkole  zapoznaliśmy się  z regulaminem świetlicy oraz z zasadami bezpiecznych zabaw w salach i na placu zabaw. Zwróciliśmy też uwagę na bezpieczną drogę do szkoły i ze szkoły. Przypomnieliśmy zasady przechodzenia przez jednię.

Mówiliśmy też o regułach bycia razem, wspólnej odpowiedzialności  za zabawki, gry, książki w świetlicy, poszanowaniu wspólnej i osobistej własności oraz pracy innych ludzi.

W pierwszych dniach września dzieci opowiadały o swoich wakacyjnych podróżach. Wskazywały na mapie, w których miejscach były. Przy tej okazji  przypomnieliśmy kierunki świata. Jednak na tym nie zakończyliśmy naszej pracy z mapą. Pani Ania, nauczyciel geografii w naszej szkole, rozpoczęła dla klas trzecich zajęcia z mapą świata. W miesiącu wrześniu hasłem przewodnim były „Wyspy świata”.

W tym roku również wprowadziliśmy w świetlicy akcję pod hasłem ”czytankowo” , czyli wychowawcy świetlicy, a także nasi uczniowie czytają głośno w grupach wybrane książki, wiersze, bajki  bo „kto czyta, żyje wielokrotnie”. W tym miesiącu czytaliśmy książkę pt. „Detektyw Pozytywka”,  bajkę „Koza Kłamczucha”, wiersze Jana Brzechwy, które potem recytowaliśmy na forum robiąc pokaz talentów recytatorskich.

Klasa III b każdą wolną chwilę pod opieką P. Iwony i Pani Julity poświęcała na próby do przedstawienia pt „Akademia Pana Kleksa”, które zostanie wystawione dla klas I-ych z okazji ich ślubowania.

Zaczęliśmy już pierwsze prace plastyczno – techniczne. Malowaliśmy farbami, lepiliśmy z plasteliny, robiliśmy małe kuleczki z włóczki. W świetlicy odbył się również nasz wewnętrzy minikonkurs plastyczny pt.  „Moje ulubione zwierzę”.

Dzieci podczas zajęć świetlicowych rysowały swoje ulubione zwierzę, a następnie same głosowały na najlepsze prace. Spośród bardzo wielu prac wyłoniono 3 najlepsze, które należały do:

  1. Miesjce Emilka
  2. Miesjce Lena
  3. Miejsce Lena

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka, z tej okazji Pani Marta sama zaprojektowała i wykonała garaż dla chłopców.  Każdy chłopiec otrzymał też słodkie ciasteczko oraz życzenia złożone przez koleżanki ze świetlicowej gromady.  Żeby dziewczynkom nie było smutno, one otrzymały domek dla lalek. Obie zbawki cieszą się ogromnym powodzeniem i sprawiają dużo radości dzieciom.

Oprócz zabaw i zajęć w salach świetlicy, spędzaliśmy również czas na świeżym powietrzu, chłopcy grali chętnie w piłkę nożną, a dziewczynki korzystały z placu zabaw.

Iwona Sadowska

Wrzesień w świetlicy

Utworzono dnia 10.10.2018, 17:25

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

 

 

ERASMUS+