Wielki jesienny trening

Utworzono dnia 16.10.2020

Na przełomie września i października uczniowie klas młodszych w ramach innowacji pedagogicznej „Czas na zdrowie w naszej szkole” wzięli udział w „WIELKIM JESIENNYM TRENINGU”.

Celem przedsięwzięcia była aktywność ruchowa na świeżym powietrzu, która jest ważnym czynnikiem determinującym wszechstronny rozwój organizmu i kształtującym prawidłową postawę ciała, przyczynia się do wyrabiania podstawowych cech motorycznych, zwłaszcza zwinności, zręczności, gibkości, szybkości, siły oraz umożliwia uczenie się wielu umiejętności ruchowych niezbędnych w dalszym życiu.

Zabawy ruchowe zwiększają napływ krwi do mózgu – dzięki temu zostaje on odpowiednio dotleniony. Pod wpływem ruchu mózg produkuje substancje chemiczne zwane neurotrofinami, które odpowiedzialne są za rozwój komórek nerwowych i usprawnienie połączeń między nimi. Dodatkowo sprawna aktywność ruchowa wymaga zespołowej pracy wielu mięśni, dobrego wyczucia równowagi, znajomości i świadomości własnego ciała. To wszystko angażuje wiele obszarów mózgu, przez co zmusza go do pracy i daje możliwość stałego rozwoju.

Korzystanie z powietrza i słońca to podstawowy warunek higieny układu oddechowego
i układu krążenia, który jednocześnie ma ogromne znaczenie dla higieny układu nerwowego
i rozwoju ruchowego.

Wygląda na to, że zabawa na świeżym powietrzu jest doskonałym połączeniem przyjemnego z pożytecznym. W troska o ZDROWIE korzystajmy z tego połączenia.

Magdalena Saenger

Wielki jesienny trening