Warsztaty z psychologiem "Myślę Pozytywnie"

Utworzono dnia 17.12.2018

12 grudnia 2018 r. do naszej szkoły przyjechał psycholog dziecięcy, p. Anna Kozioł, która poprowadziła warsztaty dla klas oraz spotkanie z rodzicami. Tematyka 1,5-godzinnych warsztatów dla uczniów obejmowała „Umiejętność wyciszania się i obserwowania własnych emocji” oraz „Samokontrolę i wytrwałość". Wizyta psychologa spoza szkoły była związana z tym, że w grudniu SP19 zakwalifikowała się do kolejnego etapu projektu „Myślę pozytywnie”. Przez cały rok 2018 nasza szkoła współpracuje z Instytutem Edukacji Pozytywnej w ramach projektu "Myślę pozytywnie", który dotyczy zdrowia psychicznego, radzenia sobie ze stresem i trudnościami. Co miesiąc psycholog szkolny realizuje jedno zadanie z projektu wraz z wybranymi uczniami, klasami czy nauczycielami oraz prowadzi zajęcia dotyczące zdrowych sposobów radzenia sobie z emocjami. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach. Dziękuję serdecznie rodzicom, którzy poświęcili swój czas w tym gorącym okresie i wzięli udział w spotkaniu!

Marcelina Westphal

psycholog