Przyjaciele Zippiego

Utworzono dnia 10.10.2019

3 października 2019 w klasie 2c odbyły się pierwsze warsztaty z pedagogiem z cyklu "Przyjaciele Zippiego". Dzieci fantastycznie brały udział w zajęciach, w czasie których rozwijały swoje kompetencje emocjonalne i społeczne.

9 października 2019 odbyły się już kolejne zajęcia „Przyjaciół Zippiego” w klasie 2c. Dzieci uczyły się nazywać i rozpoznawać uczucia. Natomiast uczniowie klasy 2b poznali Zippiego i przywitali patyczaka z ogromną serdecznością.

Obie klasy są zaangażowane i z wielką pozytywną energią rozwijają swoje kompetencje emocjonalno-społeczne.

Patyczak Zippi uczy, jak radzić sobie z uczuciami, rozwiązywać konflikty oraz jak być dobrym przyjacielem. Na zajęciach obecny jest wychowawca, który w swojej pracy wychowawczej uwzględnia problematykę zajęć.

Za przestrzeganie zasad dzieci w czasie spotkań gromadzą pieczątki "zachowanie na medal”. Na zakończenie cyklu spotkań (około 10) uczniowie otrzymają niespodzianki od patyczaka Zippiego. Może w jakimś domu zamieszka patyczak? :)

Zachęcam rodziców do rozmów z dziećmi na temat omawiany w czasie warsztatów.

Ewa Perzyńska-Wabińska

GALERIE: