"Pociąg do sztuki i techniki"

Utworzono dnia 13.02.2020

23 stycznia odbyła się I edycja Dnia Sztuki i Techniki pt. „Pociąg do sztuki i techniki”.

Sztuka i technika istnieje praktycznie od samego początku cywilizacji ludzkiej. Sztuka jest sposobem wyrażania uczuć i emocji, przedmiotem zachwytu, wzruszeń i relaksu, a technika pcha cywilizację naprzód. Warto o tym pamiętać, że muzyka, sztuki wizualne i dobrodziejstwa techniczne towarzyszą nam niemal codziennie.

W przedostatnim dniu przed feriami uczniowie poszczególnych pionów klasowych spędzili czas na wspólnym muzykowaniu pod dyrekcją pana Ryszarda Radoma, odgadywaniu szarad muzycznych i plastycznych, ciekawostek związanych ze sztuką przygotowanych przez panią Lilianę Dudę oraz uczestniczeniu w konkursie krawieckim przygotowanym przez panią Lidię Cieśla – Bąkiewicz.

W tej formie łatwej, lekkiej i przyjemnej podsumowaliśmy I semestr działalności na przedmiotach artystyczno – technicznych.

Wszystkich tych, którzy kochają sztukę i technika nie jest im obojętna zapraszamy do współtworzenia kolejnych edycji, które mamy zamiar kontynuować.

Liliana Duda

"Pociąg do sztuki i techniki"

Utworzono dnia 13.02.2020, 21:03