Ogórkowe półkolonie

Utworzono dnia 06.07.2019

Od 24 do 28 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbywały się półkolonie. Wzięło w nich udział 39 uczniów z klas I-III. W tym roku były to „Ogórkowe półkolonie”, bo ich uczestnicy za swój hymn obrali popularną piosenkę: „Ogórek, ogórek, zielony ma garniturek…” i spisali obowiązujące w czasie tych dni zasady zachowania.

Dzieci spędziły czas bardzo aktywnie, twórczo, pożytecznie, a przede wszystkim bezpiecznie. Każdego dnia poznawaliśmy nowe miejsca:

W poniedziałek byliśmy w kinie na filmie „Agent Kot” i poznawaliśmy tajniki robotyki na warsztatach prowadzonych przez firmę GO4ROBOT.

We wtorek odwiedziliśmy Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie. Uczniowie uczestniczyli tu w warsztatach „Cztery pory roku”. Ekspozycja w bajkowy sposób, przy akompaniamencie muzyki, recytacji i świateł, pokazała, jak zmienia się krajobraz w ciągu roku.

Środa obfitowała w wiele atrakcji na terenie Starego Rynku w Poznaniu. Mimo wysokich temperatur, nie opuszczały nas dobre humory. W podziemiach klasztoru oo. Franciszkanów wzięliśmy udział w widowisku światła, dźwięku, efektów specjalnych (pożary, burze, błyskawice, pokaz laserowy), ukazujących historię miasta Poznania. Odwiedziliśmy również wyjątkową wystawę interaktywną dla dzieci: „Blubry – poznańskie legendy w 6D”. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Sztuk Użytkowych, położone na Wzgórzu Przemysła. Z wysokiej, 43-metrowej wieży zamkowej, podziwialiśmy wyjątkową panoramę miasta i okolic. No i oczywiście w samo południe obejrzeliśmy trykające się na ratuszowej wieży koziołki.

Czwartek spędziliśmy w Deli Parku. Z dala od zgiełku i zanieczyszczeń, a jednocześnie niedaleko od Poznania, skorzystaliśmy z wielu atrakcji, wypoczywając bardzo aktywnie.

W piątek uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, a następnie byliśmy w kinie na premierze filmu „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”. Na zakończenie półkolonii odwiedziliśmy lodziarnię Lodzię.

Mamy nadzieję, że dla wszystkich uczestników półkolonii czas spędzony razem był świetnym początkiem wakacji!

wychowawcy półkolonii SP 19

Półkolonie 2019 w obiektywie