Może herbaty?

Utworzono dnia 15.12.2020

W porze jesienno-zimowej coraz częściej sięgamy po rozgrzewającą moc herbaty. Herbata to najpopularniejszy napój na świecie. Może być czarna, zielona, biała, czerwona, ziołowa czy owocowa. Ważne, aby Nam smakowała.

Od wieków herbata łączy ludzi. W wielu krajach spożywa się ją według przekazywanych z pokolenia na pokolenie rytuałów, celebrując tę chwilę
w szczególny sposób.

Jest bardzo zdrowa, przeciwdziała wielu chorobom, np. wątroby czy układu krążenia. Herbata pomoże również w skupieniu się i koncentracji na wykonywanej czynności. Ma wiele pozytywnych zdrowotnych właściwości, jest smaczna, doskonale rozgrzewa i można ją podawać w przeróżnych kombinacjach.

W ramach innowacji pedagogicznej "Czas na zdrowie w naszej szkole" dzieci z klas pierwszych podzieliły się propozycjami na swoją ulubioną herbatę. Tak jak wielu herbacianych smakoszy wzbogaciły napój pysznymi dodatkami, które potrafią odmieniać smak i aromat herbaty. Dodały do niej: miód, cytrynę, soki owocowe, owoce, czy przyprawy – imbir, cynamon, kardamon.

A Ty jaką masz swoją ulubioną kombinację?

Może herbaty?

Utworzono dnia 15.12.2020, 17:00