Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 19

Moje predyspozycje zawodowe

Utworzono dnia 09.10.2019

W ostatnim czasie Pedagog szkolny przeprowadził dwugodzinne warsztaty w klasach ósmych – „Moje predyspozycje zawodowe”. Uczniowie wypełniali testy wyborów kierunków kształcenia w oparciu o swoje zainteresowania. Otrzymali pakiety edukacyjne do domu.

Zachęcam, aby wraz z rodzicami dokończyli testy, m.in. skłonności zawodowych, temperamentu, umiejętności czy postaw wobec pracy. Zajęcia  pedagogiem są dopełnieniem doradztwa zawodowego, które prowadzi Pani Anna Fechner.

15 listopada 2019 r. zakwalifikowani i zainteresowani uczniowie kl. VIII udadzą się z opiekunami (pedagog i nauczyciel doradztwa zawodowego) na Arenę Zawodów. Oferta wyjścia jest skierowana głównie  do uczniów, którzy chcą naukę kontynuować w technikum lub w szkole branżowej. W czasie Targów Edukacyjnych – kiedy to wszystkie szkoły średnie w Poznaniu prezentują swoją ofertę edukacyjną – pedagog szkolny, podobnie jak w ubiegłym roku, zorganizuje wyjścia dla zainteresowanych uczniów kl. VIII.

Zachęcam młodzież i rodziców do zapoznania się z zawartością strony: http://zawodowcy.poznan.pl/ oraz strony Centrum Doradztwa Zawodowego: http://www.cdzdm.pl/. Znajdują się tam bardzo użyteczne informacje na temat wyboru szkoły ponadpodstawowej czy zawodu.

Pedagog szkolny Ewa Perzyńska - Wabińska

Zegar

Imieniny

 

 

ERASMUS+