Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

Utworzono dnia 29.02.2020

Międzyszkolne Konkursy Matematyczne dla uczniów klas 8 i 4 szkół podstawowych miasta Poznania i okolic pod honorowym patronatem

Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

Dnia 28.02.2020 r. odbył się w naszej szkole II Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 8 szkół podstawowych miasta Poznania i okolic, a 29.02. 2020 r. –
XVI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 4. Te dwa przedsięwzięcia objęte były honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Do każdego konkursu zgłoszonych zostało 108 uczniów z 40 szkół (Poznania, Buku, Gniezna, Kołaczkowa, Komornik, Skórzewa, Śremu, Środy Wielkopolskiej). Uczniowie
w I części mieli do rozwiązania test składający się z 20 zadań zamkniętych, a w części finałowej zmierzyli się z zadaniami otwartymi.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, wykrywanie ich uzdolnień oraz popularyzowanie matematyki.

Sponsorem nagród jest Rada Osiedla Rataje, Szkoła Podstawowa nr 19 oraz osoby prywatne.

Uzyskany tytuł laureata lub finalisty w konkursie dla klas 8 uwzględniany jest w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły ponadpodstawowej na rok szkolny 2020/2021 zgodnie z Zarządzeniem nr 110.1.12.2020 Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 27 lutego 2020 r.

Wręczenie nagród i dyplomów dla uczniów, którzy zostali laureatami i finalistami, odbędzie się
20 marca 2020 r. (piątek) o godz.1330, na które serdecznie zapraszamy.

Robert Kowalski