Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 19

Konkurs Ssaki Polski

Utworzono dnia 07.05.2019

Etap wojewódzki Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych "Ssaki Polski", organizowanego przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra" już za nami. W pierwszej dziesiątce najlepszych nie zabrakło naszego ucznia.

Przypomnijmy, że do etapu finałowego konkursu mogło zakwalifikować się pięciu uczniów z jednej szkoły. Warunkiem było uzyskanie 18 punktów na 24 możliwych.

Z naszej szkoły do finałowego etapu dostali się Stanisław Śmigielski, Norbert Kostka, Antoni Mrowiński, Zuzanna Rajman oraz Magda Trojanowska.

W sobotę 6 kwietnia o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu uczniowie przystąpili do  ostatecznego testu. Pytania były bardzo szczegółowe. Znajomość diety borsuka, czy terytorium występowania żubra okazały się na tym etapie niezbędne. Ponadto uczestnicy zetknęli się z pytaniem o linienie foki szarej, barwie borowca wielkiego oraz liczności rozrodu myszy domowej.

Do etapu finałowego awansował Antoni Mrowiński uzyskując 17 z 24 punktów.

Mimo starań zabrakło niewielkiej liczby punktów by reprezentant naszej szkoły awansował do ostatniego etapu. W finale trójka uczniów walczyła o zwycięstwo.

Podczas etapu wojewódzkiego uczestnicy musieli wykazać się wszechstronną wiedzą dotyczącą ssaków w Polsce.

SP 19 gratuluje wszystkim uczestnikom!

Patryk Pankowski

 

Konkurs Ssaki Polski

Utworzono dnia 07.05.2019, 11:25

Zegar

Imieniny

 

 

 

 

ERASMUS+