Konkurs "Science lubię to"

Utworzono dnia 09.03.2020

III finał wojewódzkiego konkursu Science - lubię to! zakończył się. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów klasy ósmej.

Franciszek Melski oraz Maksymilian Nowak zmierzyli się z trzydziestoma czterema zadananimi z zakresu nauk przyrodniczych. W tym roku konkurs działał pod patronatem województwa. Uczniowie na wypełnienie arkusza konkursowego mięli półtorej godziny. Po napisaniu testu był czas na przerwę. Następnie wysłuchano wykładu doktora Szymkowiaka. Tematyka przemówienia związana była z behawiorem zwierząt, głównie ptaków i owadów - chrząszczy i mrówek. Po wykladzie przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Nagrody, gratulacje i podziękowania złożył główny organizator konkursu p. Tomasz Ordza. I w tym roku reprezentanci naszej szkoły nie zawiedli. Zajęli bowiem miejsca w pierwszej dziesiątce. Franciszek Melski zdobył siódme miejsce, natomiast Maksymilian Nowak był dziewiąty. Na uwagę zasługuje fakt, że łącznie wszystkich biorących udział w konkursie było 398. Serdecznie gratulujemy chłopakom bardzo dobrego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w konkursach!

Patryk Pankowski

Konkurs "Science lubię to"

Utworzono dnia 09.03.2020, 21:15