Ferie zimowe z robotami...

Utworzono dnia 27.01.2019

W czerwcu 2018 roku uczniowie naszej szkoły: Gabriela Krzymieniecka, Natalia Małecka, Michalina Wabińska, Weronika Witaszak i Bartek Pietruczuk wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez INEA „My widzimy to tak…”. Zadaniem uczestników było stworzenie 2-minutowego filmu dotyczącego Internetu; pokazującego czym jest Internet, jak często i do czego go używamy. Wszystkie przesłane przez nas prace zostały nagrodzone!

31 października 2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu. Nagrody wręczali: Zastępca Prezydenta Poznania – Mariusz Wiśniewski oraz przedstawiciele firmy INEA, Prezes Zarządu – Janusz Kosiński oraz Michał Bartkowiak – Chief Operating Officer INEA. Każdy uczeń otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową. Była też okazja zwiedzenia siedziby firmy INEA PARK w Wysogotowie. Zobaczyliśmy m.in. serwerownię oraz miejsca, skąd nadzorowane jest działanie Internetu sieci INEA.

Uczniowie wygrali też dla siebie oraz swoich koleżanek i kolegów 5 cykli 10-godzinnych warsztatów z robotyki prowadzonych przez firmę GO4Robot!

Warsztaty te odbyły się w naszej szkole podczas zakończonych właśnie ferii zimowych. Chętni uczniowie podzieleni wiekowo na pięć grup, spotykali się codziennie przez pięć dni i pod kierunkiem dwóch konstruktorów GO4Robot budowali i wprawiali w ruch roboty, poznawali zasady ich działania.

Z moich rozmów z uczestnikami wynika, że był to przyjemnie spędzony czas, a przy okazji mieli możliwość rozwinąć swoje umiejętności programowania.

Mariola Nogaj-Gorzyńska

Robotyka