Dzień „Motylego Wolontariatu”

Utworzono dnia 29.11.2019

Międzynarodowy dzień wolontariusza obchodzony jest 5 grudnia. Nieco wcześniej, bo w sobotę 23 listopada celebrowali go wolontariusze, działający przy Hospicjum Palium. Obchody miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 6. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów.

Uroczystość rozpoczęła się wręczeniem dyplomów dla nauczycieli i uczniów – koordynatorów i liderów „Motylego Wolontariatu” działającego na terenie poznańskich szkół. Podziękowania i dyplomy wręczyła pani Dorota Kinal, Dyrektor Departamentu Edukacji i Szkolnictwa Wyższego Urzędu Marszałkowskiego, Przyjaciel Hospicjum Palium. Następnie inicjatorzy akcji „Podziel się rogalem” przekazali czek z kwotą jaką udało im się zgromadzić podczas tegorocznej sprzedaży swoich wypieków. Pieniądze zostały przekazane na poczet mieszkańców Hospicjum Palium. W ten dzień o swoich doświadczeniach z wolontariatem opowiedzieli także uczniowie, którzy od lat niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym nie tylko w Polsce. Wolontariusze dziewiętnastki wzięli też udział w grze terenowej, której tematem były oczywiście motyle. W krótkim czasie trzeba było wykonać 5 bardziej lub mniej skomplikowanych zadań. Liczyła się szybkość i umiejętność współpracy. Obchody zakończyły się słodkim poczęstunkiem w postaci tortu oraz wspólnym tańcem – „Belgijką".

Patryk Pankowski

Dzień „Motylego Wolontariatu”