Dzień Głośnego Czytania w SP 19

Utworzono dnia 03.10.2019

Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania (29.09.2019 r.) to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są właśnie dzieci.

W Naszej Szkole Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy dwukrotnie: w piątek i poniedziałek. Te dni stały się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników biblioteki. Pierwszoklasiści wysłuchali opowieści "Gangu Słodziaków" oraz rozmawiali na ich temat. Uczniowie zapoznali się również z Regulaminem Biblioteki Szkolnej oraz zasadami wypożyczania książek i po raz pierwszy mogli samodzielnie książki wypożyczyć. Czas spędzony w bibliotece pozwolił wszystkim lepiej się poznać. Na pamiątkę wizyty najmłodsi otrzymali okolicznościowe zakładki do książek.

Zachęcamy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków do głośnego czytania dzieciom przez cały rok

Wioletta  Nyczka, Anna Matuszewska