Druga edycja konkursu Science - Lubię to

Utworzono dnia 10.03.2019

Druga edycja konkursu Science - Lubię to zakończyła się wielkim sukcesem naszych uczniów.

W etapie finałowym Antoni Mrowiński z klasy VIIIb oraz Jakub Owczarczak z klasy VIIIa zajęli ex aequo piąte miejsce pokonując 400 uczniów z całej Polski.

Konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce ma na celu propagowanie wiedzy z zakresu wielu dziedzin szerokorozumianej science. Pasjonaci przedmiotów przyrodniczych dzięki konkursowi poszerzają swoją wiedzę, rozwijając swoje pasje i zainteresowania.

Antoni i Jakub już w grudniu zakwalifikowali się do finału przechodząc przez etap szkolny. W sobotę 09.03.19 r. na Wydziale Biologii UAM miał miejsce ostatni etap konkursu. Po wylosowaniu stanowisk, około godziny 9:10 przystąpili do pisania testu. Następnie miała miejsce krótka przerwa, by zaraz po niej móc wysłuchać dwóch wykładów związanych z sieciami występującymi między roślinami oraz wpływem niszy ekologicznej na wybór miejsca bytowania ptaków. Przewodniczący zespołu organizacyjnego konkursu oraz przewodniczący komisji, pan Tomasz Ordza wraz z profesor UAM Beatą Messyasz tuż po części wykładowej wręczyli finalistom nagrody.

Antka i Kubę podtrzymywali na duchu nauczyciel biologii Patryk Pankowski oraz ich koleżanka Ada Szałata ;)

Patryk Pankowski

Science - Lubię to