Akcja Samorządu Uczniowskiego

Utworzono dnia 16.10.2018
Uwaga!
Samorząd Uczniowski zbiera fundusze na szkolny radiowęzeł.

W tym celu codziennie od 7:30 do 8:00 na korytarzu przy szkolnej bibliotece sprzedaje kawę i herbatę. (cena 2 zł).

Zachęcamy Rodziców  do włączenia się w naszą akcję.
Maria Pospieszyńska
Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Proszę Pani, Proszę Pana!

Rzecz się dzieje niesłychana!

W „Dziewiętnastce”, czy Wy wiecie,

Dzieje się jak w innym świecie!

Poruszenie już od rana,

Leje się herbata z dzbana!

Czekoladę i kakao

Kupisz też kolego śmiało!

Owocami też pachnące

Czekają herbaty gorące!

Skąd to wielkie poruszenie?

SU realizuje swe marzenie!

Bo uczniowie z samorządu

Zmienić szkołę chcą z wyglądu.

Drobna sprawa na początek,

Choć kosztuje nas majątek,

W naszej szkole z rodzicami,

Przyjaciółmi i belframi,

Chcemy razem, wespół w zespół,

Rozciąć ten gordyjski węzeł-uruchomić radiowęzeł.

Nasi uczniowie bardzo aktywnie przystąpili do działań w tym roku szkolnym. Już na pierwszym spotkaniu członków Samorządu Uczniowskiego padło mnóstwo interesujących propozycji na tegoroczne działania. Największym i najważniejszym planem na ten rok szkolny okazała się jednak potrzeba naszych uczniów, aby zmieniać naszą szkołę.

Uczniowie, którzy wkrótce opuszczą nasze mury szkolne chcą pozostawić namacalną pamiątkę dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami podjęli się dużego wyzwania jakim jest zakupienie i założenie szkolnego radiowęzła. Zaplanowali liczne akcje w celu zbierania funduszy na ten cel. Od października codziennie rano sprzedają ciepłe napoje wszystkim pragnącym rozgrzania uczniom, rodzicom i nauczycielom. Już niebawem 14 grudnia o godzinie 16:00 w naszej szkole odbędzie się również bożonarodzeniowy kiermasz, na który serdecznie wszystkich zapraszamy. Część zysków z kiermaszu zostanie również przeznaczona na działania SU.

Dzięki wsparciu rodziców, uczniów, nauczycieli i przyjaciół szkoły nasi uczniowie są coraz bliżej zrealizowania swojego marzenia. Już teraz planują jak mogą wyglądać ich działania, audycje prowadzone na przerwach. Mamy nadzieję, że to marzenie wkrótce się spełni i nasza szkoła w czasie dużych przerw będzie rozbrzmiewać muzyką, dowcipami i audycjami naszych uczniów.

Dorota Włodarczak

Radiowęzeł