"Mistrz języka polskiego i mowy polskiej"

Utworzono dnia 13.10.2018
Zapraszam do udziału w konkursie polonistycznym "Mistrz języka polskiego i mowy polskiej" uczniów z klas IV – VIII.
Regulamin:
Organizatorem konkursu jest Krzysztof Drożdż – nauczyciel języka polskiego.
1. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń szkoły z klas IV – VIII.
2. Pytania będą ukazywały się na tablicy ogłoszeń – co drugi poniedziałek (zaczynając od 24 IX 2018 r.)
3. Termin realizacji każdego zadania mija wraz z ukazaniem się kolejnego pytania na tablicy.
4. Do konkursu można przystąpić w każdym momencie jego trwania.
5. Każdy z uczestników konkursu za oddaną pracę będzie mógł uzyskać 10 pkt. jeżeli będzie samodzielna – pisana odręcznie i zawierać: imię, nazwisko, klasę ucznia, pytanie, zwięzłą odpowiedź na zadane pytanie, bibliografię – skąd zaczerpnięto informację.
6. Odpowiedź nie powinna przekraczać 1 strony formatu A4.
Na początku czerwca odbędzie się test ze znajomości wszystkich zagadnień z tegorocznego konkursu “Mistrz języka polskiego i mowy polskiej”. Do wszystkich zdobytych punktów zostanie doliczony wynik z testu i wtedy zostanie wyłoniony zwycięzca konkursu.
Prace można zostawiać w pokoju nauczycielskim. (Uczniowie klasy 4 oddają pracę na języku polskim)