Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 19

Kompetencje informatyczne

Rozwijamy kompetencje informatyczne

W naszej szkole uczniowie klas I – III rozwijają na co dzień kompetencje informatyczne. Uczą się od podstaw obsługi komputera, nabywają umiejętności niezbędne  do wykorzystywania komputera w celu pozyskiwania i przechowywania informacji oraz porozumiewania się za jego pomocą, tj. uczą się samodzielnie logować, korzystać z klawiatury, wykonują ćwiczenia w edytorach tekstu i grafiki, tworzą foldery i zapisują w nich swoje prace. Podejmują próby bezpiecznego wyszukiwania określonych informacji w Internecie.

Co roku w szkole organizowany jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie oglądają kreskówki i filmy edukacyjne, które przypominają zasady bezpiecznego surfowania po Internecie. Biorą udział w konkursach dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

Kompetencje informatyczne nie tylko rozwijamy na lekcjach informatyki,  ale również świetnie bawimy się wykorzystując te umiejętności na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej. Podczas zajęć bawimy się w kodowanie na dywanie, układamy i gramy w gry, bawimy się w podchody sami programując swoje ścieżki po których podążamy, budujemy roboty z klocków lego i je programujemy. Bierzemy również udział w programie „Technologie z klasą” rekomendowanym przez Uniwersytet Dzieci, rozwija on nasze umiejętności pisania instrukcji dla komputerów czy gier oraz rozwija  tzw. myślenie komputacyjne (algorytmiczne).

W przyszłości działania te na pewno zaowocują i pozwolą osiągać sukcesy na kolejnych ścieżkach edukacji .

                                                                                                                              Julita Modlibowska

Kompetencje informatyczne

Utworzono dnia 09.02.2020, 17:49

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny

 

 

 

 

 

ERASMUS+