Dzień siódmy mobilności do Włoch

Dziś nasz ostatni wspólny dzień razem. Rozpoczęliśmy go od oficjalnej ceremonii wręczenia certyfikatów uczestnictwa w mobilności do Włoch, ale to był dopiero początek pożegnania. Wszyscy uczniowie chcieli się z nami pożegnać i przygotowali liczne występy i pokazy. Oglądaliśmy inscenizację muzyczno-ruchową, pokaz tańca nowoczesnego oraz tradycyjnego tańca ludowego. Nie obyło się również bez ostatniego wspólnego poczęstunku, gdzie mieliśmy okazje próbować bruschetty z karmelizowaną cebulką, niezliczonych rodzajów serów, przekąsek, warzyw, owoców oraz również po raz pierwszy w życiu skosztowalismy pieczonych kasztanów! Nasze ostatnie popołudnie we Włoszech spędziliśmy na integrowaniu się z uczniami i nauczycielami z całego projektu oraz uczestniczyliśmy w koncercie bożonarodzeniowym przygotowanym przez uczniów szkoły. Jutro rano czeka nas podróż do domu, tym razem musimy bardzo wcześnie wstać. Ten wyjazd był dla nas niesamowitym doświadczeniem, nigdy nie zapomnimy wspólnie spędzonych chwil, poznanych ludzi, zwieszonych miejsc. I całkowicie zgadzamy się z tym, co podczas pożegnalnego koncertu powiedział Pan Dyrektor Valentino: „Tydzień temu powitaliśmy delegacje różnych krajów, które przyjechały do nas w ramach projektu Erasmus+, dziś żegnamy przyjaciół”. Nawiązane przyjaźnie na pewno będą trwały dalej, a my liczymy na dalsza współpracę między naszymi szkołami, nawet jak już projekt się zakończy!.

Erasmus+ „Focus your cameras on Europę”- dzień siódmy mobilności do Włoch

Utworzono dnia 14.12.2019, 20:52